Wsparcie ESN dla studentów Erasmus+

Photo illustrating the news item

Grupa oraz blog prowadzone przez ESN ułatwią znalezienie informacji na temat przygotowań do wyjazdu, miejsca docelowego.


Grupa Studenckie wyjazdy z Erasmus+ ma na celu dotarcie do jak największej liczby studentów, którzy chcą wyjechać w ramach programu i mają wątpliwości dotyczące wyjazdów oraz do byłych stypendystów programu, którzy pomagają w podjęciu wszelkich decyzji. Na grupie studenci polecają sobie nawzajem zakwaterowanie, uczelnie, rozmawiają o zasadach wyjazdowych czy problemach związanych z wyjazdem, lotem bądź przedmiotami czy praktykami. Ze względu na ścisłą współpracę ESN z FRSE, prowadzone są tam również szkolenia z zasad wyjazdowych i przekazywane są informacje z pierwszej ręki dotyczące aktualności (np. wkrótce planowana jest kampania dotycząca nowego programu Erasmus+).

Celem strony internetowej BlogErasmus.pl jest pokazanie studenckiego punktu widzenia dotyczącego wyjazdów do konkretnych miast europejskich (i nie tylko), pokazanie kultury, atrakcji i przedstawienie uczelni bądź miejsca praktyk. Byli uczestnicy programu dzielą się swoimi wrażeniami, a dzięki temu przyszli stypendyści mogą podjąć decyzję np. o wyborze kraju czy miasta docelowego.

W obu przypadkach studenci zyskują możliwość zaczerpnięcia informacji z pierwszej ręki, od innych studentów, którzy już odbyli swój wyjazd.

ue.poznan.pl/pl/wspolpraca,c10/wspolpraca-z-zagranica,c74/erasmus,c1999/wsparcie-esn-dla-studentow-erasmus,a97455.html

7 Jan 2021